Już jest! Nowy Rok powitał nas o północy 🙂 Co teraz? Jedni śpią po szalonej imprezie, inni podają dzieciom śniadanie, a część skrupulatnie notuje swoje postanowienia. No tak, w nocy usłyszeliśmy mnóstwo dobrych życzeń. Co z nimi zrobisz?

Mam taką propozycję – wybierz z nich tylko kilka i zrób wszystko żeby się spełniły!

Dlaczego tak?

Bo musisz sam zapracować żeby się te życzenia zrealizowały. Nie ma tak łatwo! Wiadomo, że powszechnie się mówi, że ten czy tamten miał szczęście i dlatego ma kochającą rodzinę, dom, idealną pracę… Czy do końca tak jest? Uważam, że szczęściu trzeba pomóc. Słyszałam kiedyś (w kontekście pracy), że „jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma”. Życiowe – myślałam wtedy. A co myślę dziś mając moją wymarzoną pracę? Że to nie tylko szczęście, ale też świadomość, że gdy dostajesz szansę, to musisz zrobić wszystko żeby jej nie zmarnować. Będę o tym pamiętać przez najbliższy rok – zamierzam się rozwinąć jeszcze bardziej, podjąć wiele odważnych decyzji, nie stawać w miejscu, ciągle biec do wyznaczonych celów. Ot takie zawodowe marzenia 🙂 Aaa.. Pooglądam te wszystkie kursy online, co je w nieskończoność odkładam 🙂 I zrobię Wam z najciekawszych #bestlist


W 2018 roku dbaj o siebie i swoich bliskich…

…bo Twój świat bez nich były nijaki. To oni sprawiają, że Ci się chce 🙂 W tym roku poświęć im więcej czasu. Ja zamierzam tak zrobić, a nie, nie zamierzam. Zrobię to! To bardzo ważny, a nawet najważniejszy aspekt naszego życia. Rodzina to skarb – mówią, a ja się pod tym podpisuję. Kocham ich i nie wyobrażam sobie bez nich życia.

Podróżuj daleko i blisko

W 2017 roku udało nam się (jako rodzinie) zrealizować wspólne marzenie – pierwszy lot samolotem. To było dla nas duże przeżycie, które zamierzamy w kolejnych latach przeżywać wciąż i wciąż 🙂 Na pewno będziemy latać do Anglii, bo tam są rodzice męża, a gdzie jeszcze? Czas pokaże! Zamierzamy też podróżować więcej po Polsce, bo ciągle nie odkryliśmy wielu miejsc, a małe podróże są równie ciekawe (Kraków pozdrawiamy! 🙂 ).

Ciesz się z małych rzeczy

Wiele rzeczy dało mi radość w zeszłym roku i przesłanie wciąż aktualne – trzeba cieszyć się z małych rzeczy! Przez to czuję, że jestem szczęśliwa! Cieszy mnie pierwsze wyjście do kina z Melą (piszczała z radości), uśmiech męża, po tym jak udało mi się ładnie zaparkować (czyt. kupił mi nowe auto z czujnikami parkowania) czy nowa ramka z IKEA za całe 3 zety 🙂 No ja już tak mam i polecam Ci ten stan! 🙂

 

Zadbaj na nowo o relacje

O wszystkie – z rodzicami, mężem, dziećmi, przyjaciółmi, kolegami z pracy. To ważne! Ostatnio zaczęłam to analizować i jak wyszło mi, że z niektórymi przyjaciółmi nie spotkałam się w 2017 roku, to zrobiło mi się ogromnie… Smutno. Ale tak bardzo, bardzo. Muszę to naprawić i wiem, że jak się mocno postaram to będę się z nimi spotykać. Ty też zrób sobie taką analizę – warto, nawet kosztem łzy, która spłynie Ci po policzku…

Obiecuj sobie tylko konkrety!

O to jest dopiero rada! Obiecuj sobie konkrety. Jak? – zapytasz. Podpowiem na swoim przykładzie – nie „schudnę w tym roku”, a „schudnę 10 kg w tym roku”, nie „będę bawić się więcej z dzieckiem”, a „codziennie będę się bawić z dzieckiem i czytać mu co najmniej jedną książkę”, nie „spotkam się kilka razy z przyjaciółką”, a „spotkam się co najmniej raz na miesiąc z przyjaciółką”. I co najważniejsze! Spisz sobie to! Serio! Wiem, że mało osób pisze tradycyjnie w kalendarzach (ja w tym przypadku jakaś staroświecka jestem 🙂 ), ale możesz to zrobić w innym miejscu. Nawet w wersji elektronicznej na Twoim komputerze. Zrób to jak chcesz, ale zrób, bo to #veryimportant.

Żyj z całych sił i spełniaj marzenia!

Tak, takie przesłanie mam dla Ciebie na ten Nowy Rok. Miej marzenia i je spełniaj. Ja mam na ten rok dwa duże marzenia, które zaraz wpiszę do mojego magicznego kalendarza od Zaplanuj swój sukces. Życzę Ci spełnienia – się i Twoich marzeń 🙂

Dobrego Roku!


Czy spodobał Ci się przeczytany właśnie tekst?

Jeśli tak, to bardzo mi miło. Chcesz co jakiś czas poczytać o moich pasjach związanych z życiem mamy marketerki? Masz kilka możliwości:
udostępnij ten wpis jeśli Ci się podoba i chcesz pokazać go innym,
– zostaw komentarz – chcę wiedzieć czy myślisz podobnie do mnie, a może masz zupełnie inne zdanie,
polub mój profil na Facebooku – sporo tam kulisów moich pasji,
zaobserwuj Instagrama – jeśli lubisz oglądać moje zdjęcia 🙂
Do następnego!

38 thoughts on “Przestań marzyć, zacznij działać! Hello 2018!

 1. To niesamowite jak Twoje poglądy są bliskie moim. Przeczytaj a sama się usmiechniesz. Trzymam za Ciebie mocno kciuki. Niech w tym roku słowa Niechce mi się, później, jutro, nie dam rady, znikną z naszego słownika. A zastapią je słowa już nie mogę się doczekać, kiedy zacznę to rób. Dam radę, dziś, biorę się do dzieła.

 2. Świetne życzenia dla każdego i myślę podobnie. Często zaniedbujemy wiele aspektów swojego życia w ciągłej bieganinie i czasem podążaniem za nie wiadomo czym . A to przecież takie veryimportant by dbać o bliskich. Ja od tego roku już nikomu nie życzę kasy, a to dlatego, że szczęścia w bogactwie nie znajdziemy ( a jeśli nawet to jest to niezbyt wartościowe i chwilowe). Pozdrawiam i brawo za tak wartościowy tekst.

  1. Ojej, dziękuję za Twoje słowa – cieszę się, że życzenia są trafione! 🙂 Ściskam mocno :*

 3. Właśnie według takich zasad zaczęłam żyć kilka miesięcy temu. Chcę jeszcze więcej podróżować, ale z rodziną, bo to tej pory to było na kursy unijne w dużej mierze. Chciałabym też mniej pracować, aby więcej czasu mieć na przyjemności i czas z rodziną i robię wszystko, żeby osiągnąć ten cel. Rodzina to priorytet.

  1. Dokładnie – podróże i czas z rodziną – tego Ci życzę na Nowy Rok i ściskam mocno! :*

 4. To w jednym mamy podobny rok. Maks w 2017 też leciał pierwszy raz samolotem, miał dopiero półtora roku i spisał się świetnie. Potem zaliczył jeszcze 5 tysięcy kilometrów autem po Bałkanach.

 5. Ja jestem zdania, że marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia. I robię wszystko, by każdego roku spełniać ich jak najwięcej! Pozdrawiam, Kasia.

 6. Bardzo fajny artykuł 🙂 Pamiętaj mój pierwszy lot samolotem. Marzyłam o tym, ale jeszcze bardziej się bałam 😉 Od nas zależy bardzo wiele. Prawda, że nie warto zganiać wszystkiego na los i szczęście. Na to szczęście pracujemy sami! 🙂

 7. Podoba mi się pierwsze zdanie: przestań marzyć – zacznij działać. Dokładnie tak właśnie jest, że bez działania na niewiele zdają się te nasze marzenia i częstotliwość ich spełnienia spadać może drastycznie. Najlepiej jak czujemy impuls od razu przechodzić do czynów 🙂 Fajny tekst, pozdrawiam 🙂

 8. Podróże z pewnością są elementem naszego życia, który zdecydowanie zbyt rzadko występuje. Nie na darmo mówi się, że podróże nas kształcą i za każdym razem gdy wyruszamy gdzieś, to wracamy nieco odmienieni – bogatsi o nowe doświadczenia, zachowujemy ciekawe wspomnienia.
  Trzymam więc kciuki, żeby tych było w 2018 dla Ciebie jak najwięcej!

 9. Po pół roku od momenty spisania swoich postanowień noworocznych widzę, że realizowanie idzie mi całkiem sprawnie. Jeśli nie zwolnię, to wszystko zrealizuję jeszcze przed końcem października 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *